Питанка
25 февруари 2026 г.
Има ли нещо в професията ти, което е морално съмнително, но се приема за „нормално“? (design)
3 отговора
Понякога се очаква да „пипнеш“ стил, за да угодиш на бранд, дори когато знаеш, че посланието става кухо. Нормално е да се продава емоция, а не съдържание, но на мен ми тежи, когато картината няма нищо общо със смисъла.
В рекламата е нормално да се украсява реалността. Правиш видео, което представя продукта по-добър, отколкото е. Не е директна лъжа, но е подвеждащо. Свиква се бързо с това и точно това ме притеснява.
Получи известие за нови отговори