Денислав Здравков

M. Sc. Chemical and Process Engineering

1 отговор

След почти 8 години следване, работа и най-различни преживявания в Карлсруе, Германия вече планирах връщането си. Но съдбата така ме завъртя, че "кацнах" в Базел и работя за швейцарско инженерно бюро конструиращо съоръжения за химическата и фармацевтична индустрия. Пс. Ако има други Българи в Базел или Швейцария ще се радвам да пишете.

Отговори

Пост: “Университетът струваше ли си за вас, кажете честно? С какво реално ви (или не ви) помогна след това?

Абсолютно си струваше. Както и тежкото теоретично следване и многото матеметика. На мен шефа ми каза, че ме е наел само защото съм завършил в Карлсруе - KIT. Щом съм оцелял там, мога всичко. В една сериозна академична среда се научаваш се да обработваш много информация за кратко време, да разбиваш сложни проблеми на малки и да не се плашиш от абстрактни и обемисти задачи, които нямаш никаква идея как да решиш. Всъщност продължаваш да се плашиш, ама не те спира. НО зависи какво ще следващ. Съжалявам, но ако ще следваш 5 години туризъм, ами май не си заслужава. Това си е занаят, учи се на място. Не случайно няма сериозна академична институция която да има бакалавър и магистър туризъм