Елена Туева
HR manager в Chibi Phoenix | Създател на работилници в Build Your Habits
Вече 10 години съм в света на HR, а днес създавам workshops в Build your habits и общност чрез The Habit Hub – място за хора, които мислят, действат и откриват сами своите работещи формули за живот в баланс. Междувременно съм родител на две момичета. Последните две години натрупах опит като Ментор в "Mentor the young" & "Teenovator".
Отговори
100 % да следваш идеята си :) под една или друга форма Арт кафе значи физически бизнес - това значи бюджет. Помисли дали самото място ти е ценно, кафето, рисуването или всичко. Вариант ли е да направиш свои материали и да ги разпространяваш в други кафета, където вече има клиенти? Поне на първо време, за да изследваш интереса :) Или ако самото място е в центъра на идеята ти - какво можеш да добавиш като стойност за клиента, което да иска да получи пак и пак :)
Неочаквано, но повторението на "Измий си зъбите" "Тръгваме ли?!" "Време е за лягане" до 7г възраст отнема сякаш годиниии 😁😁😁
Пост: “Коя е непривлекателната част от работата ти, за която не се говори?(education)”
Мисля за два непривлекателни момента в позицията ми като HR. Единият е, когато се разделяме с колега, особено ако профилът му е страхотен човек и има ценностите на компанията като човешки качества, но не се справя с работните задачи. Другият е, когато виждам потенциал в човека и се опитвам да помогна и да го развием така, че да се справя по-добре и да постига по-високи резултати, но той самият не вижда този потенциал и не съумява да го разгърне.
Пост: “Коя е непривлекателната част от работата ти, за която не се говори?”
Мисля за два непривлекателни момента в позицията ми като HR. Единият е, когато се разделяме с колега, особено ако профилът му е страхотен човек и има ценностите на компанията като човешки качества, но не се справя с работните задачи. Другият е, когато виждам потенциал в човека и се опитвам да помогна и да го развием така, че да се справя по-добре и да постига по-високи резултати, но той самият не вижда този потенциал и не съумява да го разгърне.
Пост: “Кое е най-лошото решение, което взе между 18–30 г.?”
Между 18 и 30 действах сигурно. Стъпвах в утъпкани пътеки, не поемах много рискове и мисля, че това е. Ако има едно нещо, за което съжалявам е това, че не съм експериментирала повече.