Към поста

Питанка

Напоследък забелязвам, че все повече хора, както и мои приятели, които завършват училище, вече не приемат бакалавъра като нещо задължително, както беше преди. За много професии се търсят повече умения и изкарани курсове, отколкото самата диплома. Според вас дали е просто период, който ще отмине, и висшето пак ще стане решаващо?

11 май 2026 г.

Дипломата е полезна, но като човек който е бил от двете страни на интервю за работа не смятам, че тя е решаваща, особено в днешни времена. Лично аз успях да намеря работа по специалността си още в първи курс, защото изградих портфолио от проекти в личното си време. Когато съм в ролята на инревюиращ гледам най-много примери от работата на човек, дипломата е бонус. Често учебните програми в университетите са остарели (малко университети адаптират учебните си програми всяка година), но пък университета е прекрасно място да се научиш на работа в екип и професионална комуникация. Също много зависи, в коя индустрия иска да се реализира човек, защото без диплома не се става адвокат или доктор.

Martin Staykov

Visionary @DreamTeam

Все още няма отговори. Бъди първият!

Получи известие за нови отговори