Martin Staykov
Visionary @DreamTeam
Софтуерен инженер и предприемач с бизнес за AI видео продукция.
Питанки
Съосновател съм на една от първите компании, които се занимават професионално с AI видео продукция в България – dreamteam.video. Един от най-належащите въпроси при нас е: „Как да запознаем българския бизнес с тази нова технология и да разкрием потенциала и качеството, които могат да се постигнат чрез нея?“ Как бихте подходили вие?
Отговори
Аз лично си взимам кратки почивки и си казвам, че е нормално и рано или късно ще реша дадения проблем. В най-големите трудности много ми е помагала мисълта - "няма как да не го направя", тя премахва всякакво съмнение и ме насочва към търсене на решение.
Пост: “Струва ли си да се развиваш с програмиране в момента?”
Да разбираш от програмиране в свят на технологии е като суперсила. Един човек, който разбира от технически детайли може много добре да комуникира проблеми и решения, дори и да не работи като програмист. На мен техническото знание ми е много полезно дори и в работата ми с клиенти.
Харесвам, когато даден въпрос се опрости. Даже сега ми изникнаха идеи "как" да позиционираме съобщения в рекламите ни. 💭 Благодаря
Дипломата е полезна, но като човек който е бил от двете страни на интервю за работа не смятам, че тя е решаваща, особено в днешни времена. Лично аз успях да намеря работа по специалността си още в първи курс, защото изградих портфолио от проекти в личното си време. Когато съм в ролята на инревюиращ гледам най-много примери от работата на човек, дипломата е бонус. Често учебните програми в университетите са остарели (малко университети адаптират учебните си програми всяка година), но пък университета е прекрасно място да се научиш на работа в екип и професионална комуникация. Също много зависи, в коя индустрия иска да се реализира човек, защото без диплома не се става адвокат или доктор.
Да, реалните примери са много ценни и често ни се доверяват заради тях. От друга страна, често се случва да нямаме пример, който да покажем на клиент в дадена индустрия, защото просто е нямало такива видеа до сега.