Споделянка
17 юни 2026 г.
На какво мнение сте. В Top Coding онлайн събитие - мийтинг с Amazon инженер споделиха, че кодът се обезценява, защото има инструменти за генериране и обработка. Ценят се умения свързани със системен дизайн. Това е картинка която не репрезентира точно това но просто масово специалити ползват Claude. Аз лично ползвам GEMINI Pro+.
Цветомир Диков
Развойна дейност на софтуерни продукт(Офицер в БА)
1 отговор
Брутално Любопитна Лисица
преди 5 дни
Тъкмо щях да кажа, че картинката няма много общо с реалността :) Не съм работиш в големи структури, ко даже ми се струва, че AI съкращава веригата от шефчетата до продуктовите / тех хора. Няма 5 нива на мениджмънт. И да, кодът става по-евтин. Но да го разбираш наистина ще стане по-скъпо платено — ако си само prompt monkey, няма да имаш работа. Истинските софтуерни инженери ще се търсят 🤷🏻♂️
Получи известие за нови отговори
