19 февруари 2026 г.
Защо избра да се насочиш към дизайн?
4 отговора
Рисувам от малка и дълго време го приемах като нещо „за мен си“ и в един момент ми стана тясно само в тефтерите и скицниците. И ето защо, илюстрацията ми даде начин да разказвам истории и да стигам до хора, които изобщо не познавам.
Още в училище се занимавах с видеа за кеф, а после открих motion дизайна и ми светна лампата, че мога да съчетая анимация с технологии и това да е реална професия, не просто хоби.
От години ми е интересно защо едни приложения са лесни за ползване, а други ме побъркват. В един момент осъзнах, че не искам само да се оплаквам като потребител, а да участвам в това нещата да стават по-удобни за хората. Това ме дръпна към UI/UX.
Получи известие за нови отговори
Подобни постове
Има ли нещо в професията ти, което е морално съмнително, но се приема за „нормално“? (design)
3 отговора
Коя е непривлекателната част от работата ти, за която не се говори?(design, creative)
4 отговора