Ирина Рокош
Freelance Operations Consultant
https://irina.rokosz.de
Отговори
Когато се чудех каква специалност да запиша в университета (1997 г.), исках да избягам от компютрите, за да не седя по цял ден на бюро. Докато да завърша (2003 г.), беше станало ясно, че, каквато и професия да имаш, пак ще седиш по цял ден на бюро и срещу компютър. Тогава реших, че искам да работя в ИТ — като ще е гарга, да е рошава 😁 Така се случи обаче, че една от първите ми работи беше в HR отдела на KPMG — бях техният Административен Асистент. Още на втората седмица вече всички от отдела ми казваха, че аз съм за IT, не за HR. Когато се отвори място в техния IT отдел, кандидатствах, но... трансферът ми в крайна сметка не беше одобрен. Затова си намерих работа в ИТ отдела на друга компания — БТК. И оттогава вече 20+ години работя в (и с) технологични компании и изобщо не съжалявам. Моето място е сред "техничарите" 😊