Към поста

Споделянка

#УченицитеПитат: Случвало ли ви се е да изберете нещо, а после да разберете, че не е вашето? 🤔 Как разбрахте, че е време за промяна и какво направихте? Споделете им опита си - ще е полезно да видят, че завоят не е провал, а част от пътя ✨

22 юни 2026 г.

Когато се чудех каква специалност да запиша в университета (1997 г.), исках да избягам от компютрите, за да не седя по цял ден на бюро. Докато да завърша (2003 г.), беше станало ясно, че, каквато и професия да имаш, пак ще седиш по цял ден на бюро и срещу компютър. Тогава реших, че искам да работя в ИТ — като ще е гарга, да е рошава 😁 Така се случи обаче, че една от първите ми работи беше в HR отдела на KPMG — бях техният Административен Асистент. Още на втората седмица вече всички от отдела ми казваха, че аз съм за IT, не за HR. Когато се отвори място в техния IT отдел, кандидатствах, но... трансферът ми в крайна сметка не беше одобрен. Затова си намерих работа в ИТ отдела на друга компания — БТК. И оттогава вече 20+ години работя в (и с) технологични компании и изобщо не съжалявам. Моето място е сред "техничарите" 😊

Ирина Рокош

Freelance Operations Consultant

Все още няма отговори. Бъди първият!

Получи известие за нови отговори

Други отговори на този пост

През 2009-та ме уволниха от Делойт заедно с други млади кадри заради кризата — бързо си намерих работа като финансов анализатор в енергийния сектор, в една полудържавна структура. Финансите никога не са ми били огромна страст, но криза, нямах много избор, а и българската екосистема не беше развита толкова и генерално нямаше много алтернативи като сега. Заедно с мой колега и приятел отидохме там и уж щяхме да правим цялостна трансформация на тази доста остаряла и неефективна структура под опеката на нашия шеф. Но се смени политическата обстановка и махнаха най-големия директор, оттам и нашия шеф и ние с Крис останахме в небрано лозе. Опитахме се да продадем идеята на новото ръководство няколко месеца, но не покълна идеята. Двама 24-25 годишни лигльовци ще ми реформират държавна структура 😅 Почнахме да стагнираме.. Той бързо си намери работа в Лондон, а аз започнах да ползвам времето да развивам Кариера в България. Защо не? (предшественика на Кошер) и Тук-Там като цяло, а и паралелно да уча за GMAT, за да изкарам магистратура. 2011 заминах за Барселона за една година, което ме изкара от тази лоша траектория. Та поуката тук е като имаш съмнения, пробвай друг подход и не се отказвай веднага. Ако дадеш всичко от себе си и не сработи и той, търси промяна :)

Христо Бояджиев

Напуснах университета след година и половина и 7 невзети изпита. По средата на час по висша математика - просто станах и си тръгнах, като знаех, че щом сега не мога да разбера това, което дори не знам кога ще ми трябва, не виждам смисъл да се мъча с останалите 6. Доста кратко, но времето е най-ценният ни ресурс. Ако си мислиш, че имаш по-добра опция базирайки се на ситуацията в момента - давай. You only get one shot!

Димитър Димитров