Велина Терзиева-Михайлова

Редактор Doli Media Studio

2 отговора

Както казват близките ми: "Ти по цял ден само филми и сериали гледаш". Да, така изглежда, но докато ги гледам, обикновено ги превеждам и/или редактирам. Обичам си работата! Носи ми удовлетворение. Междувременно се занимавам и със спортно ориентиране, така си прочиствам съзнанието. Любител фотограф съм, макар рядко да ми остава време.

Отговори

Пост: “Здравейте! Въпрос към хората, които са учили/живяли във Франция 🇫🇷: Наскоро си говорих с братовчедка ми, която е на 16г. и иска да следва във Франция - разбира се, насочила се е към Париж. Чудя се дали от към разходи и адаптация към средата не е по-добре да е в по-малък град. Вие какво бихте избрали, ако избирахте сега? И защо?

Позволявам си да се включа пак в отговор на Милица относно общежитията - фактът, че е от България и семейството й е далеч, ще помогне. В Париж бях на общежитие - самостоятелна стая с баня и тоалетна (10.9квадрата). Да, беше малко, но за същата квадратура квартирата беше на тройна цена. Казвам само, че си струва да се опита и за общежитие като за начало, поне от финансова гледна точка.

Пост: “Здравейте! Въпрос към хората, които са учили/живяли във Франция 🇫🇷: Наскоро си говорих с братовчедка ми, която е на 16г. и иска да следва във Франция - разбира се, насочила се е към Париж. Чудя се дали от към разходи и адаптация към средата не е по-добре да е в по-малък град. Вие какво бихте избрали, ако избирахте сега? И защо?

Здравейте, аз лично започнах в по-малък град. Принципно си падам интроверт и там ми беше идеално, докато свикна с обстановката. Срещнах невероятни хора, с които съм приятелка и до днес. После се преместих в Париж и там също сравнително бързо се адаптирах, намерих работа. Познавам и хора, които си скочиха направо в Париж и там се чувстваха идеално. Според мен всичко зависи от самия характер на човека. Откъм финанси е сигурно, че в Париж ще й е по-скъпо. Иначе винаги може да запише една година някъде, да види дали й допада и после да се прехвърли другаде. :)