Към поста

Питанка

Как се подготвяте за промените в пазара на труда и бъдещето на кариерите? Много се говори по темата, но ми е интересно какви реални стъпки предприемате☺️

27 април 2026 г.

Гледам да оставам позитивна 😅 и предимно си говоря с максимално много хора от различни сфери

Деси Манова

Експерт Партньорства

Все още няма отговори. Бъди първият!

Получи известие за нови отговори

Други отговори на този пост

Продължаващо учене и адаптивност са добри ценности, но без план и посока едно хвърляне в постоянни random курсове, сертификати и обучения може да се превърне в procrastination (и разходи). Накрая това може да води до психическа умора от лутане и деморализиране. Важно е да се ориенрираме какво и защо развиваме, за какво (горе-долу поне) се подготвяме? Иначе може да си насъберем едни обучения така за самочувствие, с които пак да не знаем какво да правим.

Ваня Арие

Подготовката за бъдещето според мен изисква адаптивност, постоянно учене и добра информираност. Умения като емоционална интелигентност и разбиране на хората ще стават все по-ценни и трудно заменими от технологиите в близко бъдеще.

Илияна Петрова

Аз работя в B2B продажби, AI може да помогне за полиране на изказа на мейл, или бърз превод когато трябва да разпратя информация на три четири езика. Но истинската работа е целенасочено търсене, изравяне на правилните контакти, проучване на потенциални партньори, постоянство и напасване на посланието. Все неща които AI не може.

Veniamin

Ползвам AI всеки ден и се опитвам да “качвам” как го използвам - context engineering, агенти, МСР

Илия Марков

Хм, сходни на Гергана сякаш. Чета доста по темата, говоря с хора, тествам (за моята работа поне) AI модели — като ми седи да си наглася агент(и) и автоматизирам някои неща, хем улеснение, хем практика. И гледам да не ме е страх от физическа работа, наскоро си ремонтирах мазето сам :) Ю невър ноу..

Христо Бояджиев

Ще споделя и аз какво правя, с уточнението, че не мисля, че можем на 100% да сме подготвени, защото нещата са динамични: • чета много по темата от достоверни източници • намирам си проактивно обучения • говоря с различни хора в различни сфери • разширявам уменията си, защото едно от нещата, за които много се говори е ⤵️

Gergana Ancheva

ако трябва да съм честен - никакви 🫣 освен нали да ползвам AI за все повече неща и да наблягам на меки умения...но ми е интересно и на мен как можем да се подготвим по-добре

Анонимен