Деси Манова

Експерт Партньорства

31 отговора
8 поста

Завърших Американския университет в България със специалност „Журналистика и масови комуникации“ и две подспециалности – „Психология“ и „Интегрирани маркетинг комуникации“ (личи си, че ми се прави от всичко по много). След завършването си ръководих третия сезон на университетския акселаратор Elevate AUBG, като там открих любовта си към стартъп екосистемата в България. Хората, с които се запознах през тази една година, потвърждават мнението ми, че България е супер яка и пълна с възможности! Затова и намирам Тук-Там за най-правилното място за себе си :) Искрено вярвам в силата на общностите и че да си част от такава, независимо малка или голяма, си е голяма награда! Зареждам се от комуникацията с хора, организирането/посещаването на събития, както и от приятни разходки, придружени от още по-приятни разговори.

Споделянки

Наскоро научих, че има прототип на AI, който ти предсказва мислите 🫪 правили са демо на някоя от световните MedTech конвенции и е имало километрични опашки от хора, които искат да го тестват. Аз не мисля, че бих 😅

Питанки

ТЪРСЯ идеи за младежки организации, с които да си партнираме тази година за Кошер: 1) които работят с младежи в неравностойно положение, на които да изпратим дарените билети 2) организации с мрежи от нахъсани млади хора, които търсят как да се развиват Имам някои наум, но да не ви сугестирам, пращайте идеи/контакти смело :)

Седя си аз 2ч на фризьор и се чудя - кои са нещата, които ви отнемат безумно много време, ама ги правите все пак?

Ако ви кажа “иновативна българска компания”, коя компания е първата ви асоциация?

Отговори

Пост: “Ще се проведе събитие на dev.bg All-in-one 2026 на 28.08 2026г. Има ли хора, които ще ходят? Билетът е 39.00€ Early Bird

Аз също ще съм там :) Но е на 29-ти, не на 28-ми 👀 Интересно ми е, че за първа година го правят уикенда

Пост: “ТЪРСЯ идеи за младежки организации, с които да си партнираме тази година за Кошер: 1) които работят с младежи в неравностойно положение, на които да изпратим дарените билети 2) организации с мрежи от нахъсани млади хора, които търсят как да се развиват Имам някои наум, но да не ви сугестирам, пращайте идеи/контакти смело :)

да си довърша мисълта за 1) миналата година 200+ билета бяха дарени от страхотни хора, които подкрепиха каузата 🙌🏼 и те достигнаха до младежи от цяла България, които дойдоха на Кошер главно за малко вдъхновение от жужащите посетители :) тази година искаме отново да ги подкрепим, като за това са нужни доверени партньори 🙏🏼

Пост: “Университетът струваше ли си за вас, кажете честно? С какво реално ви (или не ви) помогна след това?

Университетът ми даде супер контакти и много полезни навици, така че и да можех да се върна, пак щях до повторя. Като знания не много, но тук аз съм си виновна - фокусирах се повече върху извънкласни, та академичната част гледах да я изкарам по най-лесния начин 😅

Пост: “Преди имах доста хобита – рисуване, четене, плетене, шиене… Напоследък обаче все “нямам време” за тях, а много ми се иска. Вие връщате ли се към детските си хобита? И успявате ли да го съчетавате с начина си на живот сега?

Никога не съм била по хобитата, докато сестра ми е човекът-хоби - и това известно време ме караше да се жалвам. И после осъзнах, че реално имам - просто не се включват в стандартната дефиниция за хоби 😅 не мога да правя неща с ръцете си, но спорт/четене и най-вече изпробване на нови ресторанти (foodie съм си) са моите хобита :)

Пост: “Спрях да чета за удоволствие 🫣 в университета (срам ме е, но си признавам). Последните години основно non-fiction, self-help и подобни и то понякога...та целта ми е да си намеря нещо хем късо, хем зарибяващо (fiction) - за отскок след тази дълга пауза 🥲

И аз съм така - в момента чета ‘Смешна история’ вечер преди лягане, за да се опитам да си върна навика да чета. Не е нещо уау, но е достатъчно леко, че да ме разсея и да спя по-спокойно 🤷🏻‍♀️

Пост: “Звучи като Akinator, който съществува от бая години, но той не е AI баш.

Akinator по-скоро си имаше натрупана база данни от характеристики и по това познаваше 🤔 или принципът тук е същият?