Към поста

Споделянка

Ето как да избегнете тълпите ако сте се запътили към езерото Комо в Италия. За почивните дни бяхме в Италия с приятели и ще ви споделя няколко съвета как да оцелеете на езерото Комо: 1. Не започвайте от град Комо - всички го правят и опашки за ферибот има от 8:30ч. и са толкова дългии, че се чака поне 3 часа… (Още в коментарите)

7 май 2026 г.

Много красиво 🤩 топ съвети!

Петя Стоянова

Продуктов дизайн

Все още няма отговори. Бъди първият!

Получи известие за нови отговори

Други отговори на този пост

Потвърждавам за Гарда - ние бяхме преди няколко години точно по това време и беше супер празно и спокойно ☁️

Петя Стоянова

…вместо от Комо започнете от Варена, Леко, Лено, Беладжио. Има влакове от Милано до там и ще се движите срещу тълпата от хора, което позволява да си подсигурите билети 2. Купете си билети месец по-рано или отидете много рано до пристанището. Малко е сложно, но всъщност не чак толкова. Има бързи и бавни фериботи. За бавните има онлайн билети и пасове за цял ден. Тях ги купете рано, защото онлайн бързо свършват. Ако искате да посетите 2-3-4 града в един ден на Комо ще трябва да се движите с бързи фериботи. За тях онлайн билети няма, тук важи съвет едно и все пак отидете от сутринта на първото пристанище, за да сте спокойни. 3. Езерото е голямо! Не очаквайте да може да го обиколите за 1 ден. За сравнение на снимката се вижда колко са близо двете градчета. С бавен ферибот обаче това е 1ч. с бърз 35мин. Keep that in mind 4. Ако посещавате някоя вила то съм с 2 ръце за вилата Balbianello. Намира се в Лено - билет за градините 15 евро, билет за вила+градини+тур 25 евро (има отстъпки за хора под 25 години) Гледките са абсолютно спиращи дъха. И оставям снимките да говорят. 5. И последно, но не на последно място… просто отидете на Гарда. Там е по-спокойно, няма толкова много народ, има билети за фериботи дори и в 14ч. И е също толкова красиво. Препоръчвам Riva del Garda, Sirmione, Peschiera del Gerda, Limone sul Garda. А и е близо до Верона и Венеция ✌️

Бетина Радева