Петя Стоянова
Продуктов дизайн
Част съм от екипа на Тук-Там от есента на 2020, но още през 2017 се запознах с организацията и оттогава се включвам активно във всичките Тук-Там инициативи и събития. Завърших бакалавър по "Маркетинг и Дизайн" в Англия и се завърнах в България по време на пандемията, макар че сега отново пътувам често между София и Лондон :) Най-хубавите моменти за мен са тези сред природата - без значение дали в планината, на морето, или на колело из парковете.
Споделянки
Тази седмица качихме ъпдейт на апа с известия за площада (за да не изпускаме, като някой ни отговори) 🔔 ииии работим по нещо още по-готино - ето малък sneak peek да видим дали някой ще познае какво е 🤓
Тази седмица ще пробвам нова система за разпределяне на дневни задачи и фокус 🤓 Всеки понеделник сутрин отварям бюлетина на Ben Meer с хакове за продуктивност. Днес ми хареса идеята, затова споделям: ☺️ https://benmeer.com/newsletter/dial-in-protocol/
Любимата ни традиция е да си разменяме книги за 24 май във формат “evil Santa” 😈 - като secret Santa, но с опция да крадеш 😄 Ето малко идеи за книги от нас✨
Наскоро научих за този сайт, който ти дава да си изпишеш името със сателитни снимки на земята 🤓 много е забавно да видиш кой релеф ще ти се падне https://science.nasa.gov/specials/your-name-in-landsat/
Отговори
Съгласна с казаното от Калина и Адриана! Мога да споделя при мен как се развиха нещата - бях приета в Нидерландия в 2 университета, но изобщо не бях убедена, че това ще е моето нещо. В крайна сметка реших да не заминавам, щом не съм сигурна. Започнах в СУ с Европеистика, просто, за да съм записала нещо. Още на 3тия месец разбрах, че не е за мен това и се отказах. Тогава помня, че и аз се чувствах много гузно, но сега като погледна назад, беше правилното решение. В крайна сметка имах почти една година, в която имах 1 неуспешен опит в кол център за 3 дни, после намерих и изкарах един много готин стаж (в Тук-Там 😃) и работех почасово като гид, проучвах опции и на следващата година вече учех по-правилна специалност. Та трябва да се пробва, нормално е да не знаеш, ок е да решиш смениш посоката😊
Пост: “Помощ в намирането на квартира в Монпелие, Франция”
Привет, Деси! Честито за приемането в университет във Франция! В ето тази дискусия се включиха доста хора, живели във Франция - може да я разгледаш и също да се включиш и там https://ploshtad.tuk-tam.bg/p/zdraveyte-vapros-kam-horata-koito
Интересен въпрос! При нас проблемът е да им обясним, че вече не могат да вярват на нищо, което видят онлайн - че дори да е видео, което изглежда супер реалистично, е напълно възможно да е AI. И също всякакви лекарства, които продават и таргетират възрастни хора във Фейсбук, а изобщо не са проверени
Пост: “Не можах да позная, но ми е интересно какво точно ще бъде.”
Хей! Анонимно постване в площада ☺️
Хммм доста конкретна специалност е Океанологията. Една приятелка за малко да учи това, но се отказа. Може би за natural sciences би се намерил човек
Да, определено се случва понякога. Тогава се фокусирам на по-лесни неща, които има по-малък шанс да се прецакат 😅
Най-вдъхновяващото в историята е точно това как не се отказа въпреки хейта преди това 😊 Та от тази гледна точка си е готин нагледен пример за младите (а и не само) как като стане трудно, можеш да продължиш въпреки това и да успееш 🚀
Пост: “Според вас в кой университет изучаването на Изкуствен интелект ИИ е най-добро?”
Български университети ли разглеждаш или всякакви?
Пост: “Според вас могат ли да бъдат полезни читалищата в съвременния живот?”
Читалището в Добринище ☺️
За съжаление не мога да се включа тук, понеже така и не записах магистратура, но и аз следя какво ще кажат другите 👀
Потвърждавам за Гарда - ние бяхме преди няколко години точно по това време и беше супер празно и спокойно ☁️