Петя Стоянова

Продуктов дизайн

30 отговора
8 поста

Част съм от екипа на Тук-Там от есента на 2020, но още през 2017 се запознах с организацията и оттогава се включвам активно във всичките Тук-Там инициативи и събития. Завърших бакалавър по "Маркетинг и Дизайн" в Англия и се завърнах в България по време на пандемията, макар че сега отново пътувам често между София и Лондон :) Най-хубавите моменти за мен са тези сред природата - без значение дали в планината, на морето, или на колело из парковете.

Споделянки

Тази седмица качихме ъпдейт на апа с известия за площада (за да не изпускаме, като някой ни отговори) 🔔 ииии работим по нещо още по-готино - ето малък sneak peek да видим дали някой ще познае какво е 🤓

Тази седмица ще пробвам нова система за разпределяне на дневни задачи и фокус 🤓 Всеки понеделник сутрин отварям бюлетина на Ben Meer с хакове за продуктивност. Днес ми хареса идеята, затова споделям: ☺️ https://benmeer.com/newsletter/dial-in-protocol/

Любимата ни традиция е да си разменяме книги за 24 май във формат “evil Santa” 😈 - като secret Santa, но с опция да крадеш 😄 Ето малко идеи за книги от нас✨

Наскоро научих за този сайт, който ти дава да си изпишеш името със сателитни снимки на земята 🤓 много е забавно да видиш кой релеф ще ти се падне https://science.nasa.gov/specials/your-name-in-landsat/

Отговори

Пост: “Някой правил ли е gap year? Не съм сигурен какво искам да уча след 12 клас, но и наще не искат да си взимам пауза. Аз ще опитам да намеря работа и да разбера какво ми е интересно, но ме притеснява ако не успея, че ще изглежда сякаш мързелувам на гърба на родителите си.

Съгласна с казаното от Калина и Адриана! Мога да споделя при мен как се развиха нещата - бях приета в Нидерландия в 2 университета, но изобщо не бях убедена, че това ще е моето нещо. В крайна сметка реших да не заминавам, щом не съм сигурна. Започнах в СУ с Европеистика, просто, за да съм записала нещо. Още на 3тия месец разбрах, че не е за мен това и се отказах. Тогава помня, че и аз се чувствах много гузно, но сега като погледна назад, беше правилното решение. В крайна сметка имах почти една година, в която имах 1 неуспешен опит в кол център за 3 дни, после намерих и изкарах един много готин стаж (в Тук-Там 😃) и работех почасово като гид, проучвах опции и на следващата година вече учех по-правилна специалност. Та трябва да се пробва, нормално е да не знаеш, ок е да решиш смениш посоката😊

Пост: “Помощ в намирането на квартира в Монпелие, Франция

Привет, Деси! Честито за приемането в университет във Франция! В ето тази дискусия се включиха доста хора, живели във Франция - може да я разгледаш и също да се включиш и там https://ploshtad.tuk-tam.bg/p/zdraveyte-vapros-kam-horata-koito

Пост: “Здравейте 🌞 Има ли теми по които бихте искали Вашите баби и дядовци да са по-информирани за да Ви разбират по-добре и да имате по-успешна комуникация ?

Интересен въпрос! При нас проблемът е да им обясним, че вече не могат да вярват на нищо, което видят онлайн - че дори да е видео, което изглежда супер реалистично, е напълно възможно да е AI. И също всякакви лекарства, които продават и таргетират възрастни хора във Фейсбук, а изобщо не са проверени

Пост: “Я Уил 🔝

Успях да я удържа и да не ми я откраднат, изглежда много интересна сега като я поразлистих ☺️

Пост: “Имате ли понякога от онези дни, в които каквото и да направите – все нещо не се получава и всяка следваща задача е „греда“? 😄 Как се справяте в такива моменти?

Да, определено се случва понякога. Тогава се фокусирам на по-лесни неща, които има по-малък шанс да се прецакат 😅

Пост: “Бангаранги, поздравленияя! 🥳🥳 Много емоции, много нещо! 🥰 Според вас как ще се отрази на България идването на Евровизия през 2027-ма? Как си мислите, че ще ни се отрази като видимост, като самочувствие и като бизнес развитие това, което Дара постигна?

Най-вдъхновяващото в историята е точно това как не се отказа въпреки хейта преди това 😊 Та от тази гледна точка си е готин нагледен пример за младите (а и не само) как като стане трудно, можеш да продължиш въпреки това и да успееш 🚀