Към поста
Ето как да избегнете тълпите ако сте се запътили към езерото Комо в Италия. За почивните дни бяхме в Италия с приятели и ще ви споделя няколко съвета как да оцелеете на езерото Комо: 1. Не започвайте от град Комо - всички го правят и опашки за ферибот има от 8:30ч. и са толкова дългии, че се чака поне 3 часа… (Още в коментарите)
7 май 2026 г.
Потвърждавам за Гарда - ние бяхме преди няколко години точно по това време и беше супер празно и спокойно ☁️
Петя Стоянова
Продуктов дизайн
Все още няма отговори. Бъди първият!
Получи известие за нови отговори
Други отговори на този пост
…вместо от Комо започнете от Варена, Леко, Лено, Беладжио. Има влакове от Милано до там и ще се движите срещу тълпата от хора, което позволява да си подсигурите билети 2. Купете си билети месец по-рано или отидете много рано до пристанището. Малко е сложно, но всъщност не чак толкова. Има бързи и бавни фериботи. За бавните има онлайн билети и пасове за цял ден. Тях ги купете рано, защото онлайн бързо свършват. Ако искате да посетите 2-3-4 града в един ден на Комо ще трябва да се движите с бързи фериботи. За тях онлайн билети няма, тук важи съвет едно и все пак отидете от сутринта на първото пристанище, за да сте спокойни. 3. Езерото е голямо! Не очаквайте да може да го обиколите за 1 ден. За сравнение на снимката се вижда колко са близо двете градчета. С бавен ферибот обаче това е 1ч. с бърз 35мин. Keep that in mind 4. Ако посещавате някоя вила то съм с 2 ръце за вилата Balbianello. Намира се в Лено - билет за градините 15 евро, билет за вила+градини+тур 25 евро (има отстъпки за хора под 25 години) Гледките са абсолютно спиращи дъха. И оставям снимките да говорят. 5. И последно, но не на последно място… просто отидете на Гарда. Там е по-спокойно, няма толкова много народ, има билети за фериботи дори и в 14ч. И е също толкова красиво. Препоръчвам Riva del Garda, Sirmione, Peschiera del Gerda, Limone sul Garda. А и е близо до Верона и Венеция ✌️
Бетина Радева


