Към поста

Не съм била в частно училище, но смятам, че това, което те предоставят са следните неща: по-малки класове, което е предпоставка за това учителят да обърне повече индивидуално внимание на всеки ученик, добра среда, набор от развити на високо ниво извънкласни дейности, асоциации, клубове и т.н., реноме в страната или чужбина.

1 май 2026 г.

Също така в зависимост от училището и условията там, най-ценното е помощта, която учениците получават при кандидатстването за университети- подготовка, съвети, изграждане на добър профил, което започва още от 8.клас. По-скоро преценете според Вашия профил кое училище би било най-подходящият вариант. Т.е какъв език искате да учите,

Доротея Манолова

Cog-Sci Intern

Получи известие за нови отговори

Други отговори на този пост

Супер размисли, Доротея! Не баш по темата, но само казвам, че със следващия ъпдейт махаме лимита на дължината на отговорите — да не ти се налага да пишеш 3-4, за да се изкажеш напълно :)

Христо Бояджиев

Съответно, ако трябва да сравним уменията и опита на ученици от частно училище- средно тези от частните се представят по-добре, тъй като са имали по-добър старт. Повече внимание им е обърнато и т.н. Но все пак парите няма как да заменят таланта и труда, който е разпределен равномерно, но не всички имат средства, за да го развият...

Доротея Манолова

Или пък математика и природни науки- тук и НПМГ, и СМГ са много добри варианти. Опитайте се да погледнете по-напред в бъдещето дори и отсега, за да вземете правилното решение за своето образование и интереси. Последното предимство е отношението на учителите към учениците в частните гимназии - много по-приятелско и разбиращо.Успех!

Доротея Манолова