Към поста

Чуденка

Според вас има ли разлика в уменията, на учениците на база типа училище, което завършват?

1 май 2026 г.

Не съм била в частно училище, но смятам, че това, което те предоставят са следните неща: по-малки класове, което е предпоставка за това учителят да обърне повече индивидуално внимание на всеки ученик, добра среда, набор от развити на високо ниво извънкласни дейности, асоциации, клубове и т.н., реноме в страната или чужбина.

Доротея Манолова

Cog-Sci Intern

4 отговора

Супер размисли, Доротея! Не баш по темата, но само казвам, че със следващия ъпдейт махаме лимита на дължината на отговорите — да не ти се налага да пишеш 3-4, за да се изкажеш напълно :)

Съответно, ако трябва да сравним уменията и опита на ученици от частно училище- средно тези от частните се представят по-добре, тъй като са имали по-добър старт. Повече внимание им е обърнато и т.н. Но все пак парите няма как да заменят таланта и труда, който е разпределен равномерно, но не всички имат средства, за да го развият...

Или пък математика и природни науки- тук и НПМГ, и СМГ са много добри варианти. Опитайте се да погледнете по-напред в бъдещето дори и отсега, за да вземете правилното решение за своето образование и интереси. Последното предимство е отношението на учителите към учениците в частните гимназии - много по-приятелско и разбиращо.Успех!

Също така в зависимост от училището и условията там, най-ценното е помощта, която учениците получават при кандидатстването за университети- подготовка, съвети, изграждане на добър профил, което започва още от 8.клас. По-скоро преценете според Вашия профил кое училище би било най-подходящият вариант. Т.е какъв език искате да учите,

Получи известие за нови отговори

Други отговори на този пост

Мисля, че по-скоро зависи от самото учебно заведение. Аз лично до 7-ми клас съм била в държавни училища, от 8-ми до 12-ти бях в частна гимназия. Според мен по-скоро е добре се проучва самото училище.

Gergana Ancheva

Честно казано, за мен е трудно да дам еднозначен отговор. Завършила съм частна гимназия, но съм учила и в държавно училище. Смятам, че и двете имат своите предимства, но зависи от учителите и от това доколко самият ученик се справя и полага усилия. И двете училища ми дадоха различни умения и ме развиха по различен начин.

Izabela Stanimirova