Към поста
Аз лично докато учех, винаги гледах да използвам лятото за стажове, защото по време на университета ми беше трудно да комбинирам учене и работа. Още преди да започна университет също се опитвах всяко лято да правя нещо различно, за да започна да разбирам за различните професии. Това много ми помогна, защото след като завърших магистратурата си, вече имах по-ясна представа какво искам да работя и в каква посока искам да се развивам. Затова се задействах, започнах да кандидатствам и в крайна сметка попаднах на работата, която наистина исках.
12 юни 2026 г.
Супер! Стажовете дадоха ли ти нещо повече от просто опит? И лесно ли намери работа след тях? 🤔
Виктория Чешмеджиева
Coordinator of educational awesomeness | Тук-Там
Получи известие за нови отговори
Други отговори на този пост
Да, със сигурност. Стажовете ми помогнаха да разбера каква работна среда ми харесва и в каква се чувствам добре. Имах възможност да пробвам различни неща и точно това ми помогна да видя по-ясно как изглежда работата на практика. Според мен стажовете помагат и за намирането на работа след това, особено ако са в същото или поне в близко направление до това, с което човек иска да се занимава в бъдеще. Тогава вече не започваш съвсем от нулата, а имаш опит, по-добра представа и повече увереност.
Анонимен