Към поста

Чуденка

Какво правиш, когато нещо не ти се получава? 👀 ————————- Идеята на Площада е да споделяме и помагаме, но знаем колко е “лесно” да поискаш помощ…Затова тази седмица ще почовъркаме темата 😅 Да видим колко от нас още се затрудняват да си поискат подкрепа. Кое е нещо, за което ви се иска да бяхте потърсили съвет по-рано?

12 юни 2026 г.

Здравейте 🌞 Има ли теми по които бихте искали Вашите баби и дядовци да са по-информирани за да Ви разбират по-добре и да имате по-успешна комуникация ?

Teodora Pencheva

Лекар, работя в СБР Здраве ЕАД , град Банкя

4 отговора

Има нужда да разберат какво е fake news, сайтове гъби, платен трол. Те имат опит и могат да правят преценка дали нещо е достоверно, но проблемът е, че в момента технологиите дават голяма скорост и обем, и това подвежда сериозно тяхното критично мислене, защото те не могат да вземат предвид до каква степен нещо може да е измислено. Ако го разберат, че е възможно, няма да се връзват лесно, те са препатили умни хора.

Интересен въпрос! При нас проблемът е да им обясним, че вече не могат да вярват на нищо, което видят онлайн - че дори да е видео, което изглежда супер реалистично, е напълно възможно да е AI. И също всякакви лекарства, които продават и таргетират възрастни хора във Фейсбук, а изобщо не са проверени

Безумно Преуморен Папагал

Безумно Преуморен Папагал

преди 10 дни

Здравейте, бих казала теми, свързани със здравословния начин на живот. Понякога ми е трудно да обясня защо избирам да си готвя определени неща и защо продължавам да се храня по режим, затова мисля, че тази тема би била полезна.

Почти Търпелива Панда

Почти Търпелива Панда

преди 10 дни

(редактиран)

Със сигурност за телефонните измами. На баба доста често ѝ звънят или пишат във Вайбър, че някой от внуците е обрал банка и отива да скрие парите при нея … което води до интересни разговори вкъщи хаха, но и до притеснение при нея

Получи известие за нови отговори

Други отговори на този пост

Здравейте, зададох този въпрос, тъй като от известно съм администратор на доброволната Инициатива “ Как да остаряваме красиво и щастливо” , в която основен акцент е социалната свързаност и активното дълголетие. Добрата комуникация , обаче е необходима основа за да общуваме позитивно , а Вие, които сте предимно млади хора имате съвсем различна гледна точка по темата за добрата комуникация . За това , за да успеем в нашите цели, моля, продължавайте да споделяте с мен Вашето разбиране за темите, по които бихте искали Вашите баби и дядовци да са по-информирани ?

Teodora Pencheva