Dimitar Parpulov

Frontend engineer @ Tuk-tam

4 отговора
1 пост

Software engineer с около 5 години опит с front-end технологии. Имам разнородни интереси и обичам да научавам нови неща. Живях близо 7 години в Холандия, с кратка спирка във Франция за няколко месеца

Питанки

Видях една дискусия за книги и явно доста хора четат non-fiction. Споделете най-практичните неща, които сте научили от книгите, които са ви помогнали да промените нещо към по-добро. 🤔

Отговори

Пост: “Къде мога да намеря ИТ стажове като ученик?

Нямам идея дали компаниите все още правят стажове, особено за ученици. Най директните канали са дев.бг, линкдин, джобс бг, дев бг групата във фейсбук за работа. Иначе аз бих те посъветвал да си измислиш някакъв проект и просто да започнеш работа по него. Има различни дискорт комюнитита, фейсбук групи, дори и в линкд ин, където можеш да започнеш да споделяш за прогрес и трудности и със сигурност ще намериш хора, които да ти помогнат, а в последствие може би дори и стаж/работа.

Пост: “Здравейте! Според вас кое е по-логично да се учи Изкуствен интелект или Софтуерно инженерство

Кое по-точно от изкуствения интелект ти е интересно? Хората, които разработват най-новите модели обикновено са researchers с PHD-та. А пък и без да имаш образование можеш да ползваш AI и да правиш някакви подобрения в процеси и harness-и. Направи кратък рисърч за това какво ти е интересно и задълбай малко в това кой какво прави. Може да пишеш пак тук или нов въпрос след като се разровиш малко. Успех!

Пост: “Здравейте, всички! Имам млада колега на работа, която ще учи в Холандия (Enschede) и има нужда от малко насоки в търсенето на квартира там. Дали има някой, който да сподели опит и насоки за там?

Питайте университета дали предлага квартири за първокурсници. Влезте в групи във фейсбук. Внимавайте много за скамове. Ако имате познати, които са по-големи и са на място, може да попитате дали няма да освобождават те или пък техни познати. Ако има възможност да отиде на място, за да ходи по огледи, също е препоръчително

Пост: “Ако сте начинаещ, и никъде не наемат начинаещи освен в големите компании, бихте ли започнали стартъп с AI или бихте натрупали опит?

Двете посоки ще ти донесат различен тип опит. Аз бих казал стартъпа - ще се научиш на доста по-различни и със сигурност ценни неща, пък после ще е и ценен опит за интервютата за голяма компания