Към поста

Споделянка

POV: Коригирам дипломната работа на едно момче, работещо в дюнерджийница. Роден в Германия сириец, Предложих да помогна. Работата е.като дюнер. Без метод и структура, всичко добре омешано. За късане. Казва ми до сега все отлични оценки имал. Не лъже. Викам си: най-сетне всички сме равни. Никой не е по-добър от другия. Супер нали?

21 юни 2026 г.

(редактиран)

Казвам, че, когато всички са отличници, никой не е отличник. Както със priority boarding pass: когато всички са "priority", никой не е "priority".

Niko Radev

Verwaltungsfachwirt (експерт държ. администрация)

2 отговора

Закономерно следствие на определена регулация. Мисля, че грозящите щети могат да бъдат избегнати или поне смекчени ако настоящата регулация отпадне/бъде отменена и в законодателството и съответно във вътрешните административни разпоредби отново бъдат заложени правилните стимули (incentives).

Сравнително Чаровен Папагал

Сравнително Чаровен Папагал

преди 1 ден

Това добре, съгласен. Но защо се получава? И как да го избегнем? Май не трябва да ни е страх да накърняваме чувства :)

Получи известие за нови отговори

Други отговори на този пост

Казваш, че са му давали високи оценки без да ги е заслужавал ли? Политкоректност заради корените му един вид / страх да не обидим имигрантите

Сравнително Чаровен Папагал

Сравнително Чаровен Папагал