Към поста

Питанка

Имало ли е път, когато си правил компромис с принципите си, за да продължиш напред?

25 февруари 2026 г.

Случвало се е да „приключа случай на хартия“, защото системата го изисква, въпреки че знаех, че човекът още има нужда от подкрепа. Не се гордея с това, но иначе нямаше как да продължа да работя с останалите случаи.

Радослав Стойков

Социален работник

1 отговор

Като чета това, си давам сметка колко тежко може да бъде това напрежение между системата и личните принципи. Интересно ми е – как успяваш да продължиш, без това да те „смачка“ напълно? Или има моменти, в които усещаш, че те променя?

Получи известие за нови отговори

Други отговори на този пост

Да. Понякога просто замълчаваш, за да не създаваш напрежение в екипа.

Калояна Папазова

В началото съм се съгласявалa с планове за терапия, с които не бях напълно съгласна, защото не исках да влизам в конфликт с по-опитни колеги. Не беше нещо опасно за пациента, но не беше и най-доброто според мен. С времето разбрах, че мълчанието също е позиция и не винаги е правилната

Даниелка Ивановна

Имало е моменти, в които съм променялa стила си до неузнаваемост, за да угодя на клиент. Плащаха добре, но усещах, че губя гласа си. Тогава си казах, че ако това стане норма, ще намразя рисуването.

Елена Пенева

Да, съгласявал съм се да правя визии, които не харесвам, защото ми трябваше проектът. Не съм се гордял с всичко в портфолиото си.

Георги Теодосиев

Да. Приелa съм да реализирам решения, които не харесвах като потребител, защото бяха „по-добри за конверсиите“. Не ми се струваше честно, но тогава нямах силата да споря. С времето се научих да поставям граници, но в началото правиш повече компромиси, отколкото ти се иска.

Мария-Габриел Николова