😩
В дупка съм...
Чувствам се изгубен/а и без посока.
Анонимен
Как откри какво всъщност искаш да правиш с живота си?
10 отговора
Доброволчество и младежки събития/обучения на различни теми. Толкова е лесно - включи се в някоя академия, отиди на обмен или менторска програма, стани доброволец в ученическа/младежка организация и просто пробвай различни дейности докато откриеш кое ти допада. Бонус: след като си участвал в подобни неща си тръгваш и с натрупан опит за CV-то (без да си отделял 40 часа седмично) и много полезни контакти.
Анонимен
Какво реално се случи след провал, който си имал/а?
9 отговора
Провал, който имах в последните няколко месеца, е нещо, което осъзнавах, но ми беше много трудно да променя в себе си – това, че когато някой, независимо близък, приятел, познат, непознат или човек, който искаше да ми бъде клиент и аз да му помогна, независимо дали аз исках да работя с този човек или не, много трудно отказвах. До такава степен, че в някакъв момент хората започнаха да ми се качват на главата. Респективно аз се чувствах в някои моменти непродуктивно, дори зле. Всъщност точно това беше провалът за мен – че „отказът“ в моя речник не беше нещо, което ми идва на прима виста, независимо дали съм го искал или не. Нещо, което промених в себе си, беше да се науча да отказвам по-лесно.
До този момент не бих казала, че съм имала провал, а по-скоро трудности, през които съм преминала. Животът в чужбина не е толкова лесен, колкото изглежда, но всяка една от тези трудности ме е научила на нещо.
Анонимен
Губил ли си радостта и любопитството си? Какво ти помогна да си върнеш удовлетворението?
5 отговора
Да, със сигурност има такива моменти. Но мисля че това да смениш малко дейността с някакво хоби или да пробваш нещо ново да научиш в твоята област връща интереса. Добре е да си поставяш цели, така знаеш къде искаш да си и не се чувстваш толкова загубен.
Анонимен
Имало ли е път, когато си правил компромис с принципите си, за да продължиш напред?
7 отговора
Случвало се е да „приключа случай на хартия“, защото системата го изисква, въпреки че знаех, че човекът още има нужда от подкрепа. Не се гордея с това, но иначе нямаше как да продължа да работя с останалите случаи.
Анонимен
Имал ли си празен период, в който не учиш/работиш? Какво правеше?
8 отговора
Имах период от 6 месеца, в които не работех и не учех и като цяло нищо не правех - не препоръчвам. Седях си вкъщи и си губих времето с тик ток, сериали или игри, дори нямаше с кой да излизам през деня, защото всички работят 😄. Доста бързо изгубих мотивация и започнах да се депресирам. Беше ми и много трудно да се накарам да си намеря работа. Като започнах работа бързо влезнах в ритъм, но дълги периоди на нищо-правене не се отразяват добре и човек може доста да заседне.
Не съм имала такъв период - обичам да си запълвам времето на максимум. Преди да започна първата си работа се занимавах със спорт и доброволчество, докато уча в университета, а след това започнах да съчетавам учене, работа, доброволчество и спорт.