Адриана Андреева

HR Intern

3 отговора
1 пост

Филолог със силен интерес към сферата на човешките ресурси. Административната работа не ме плаши - имам доста опит в нея през доброволческите ми дейности. Била съм Еразъм студент във Варшавския университет и дисциплините, които изучавах там, са плавен преход към бъдещата ми магистратура.

Питанки

До хората, които са се преквалифицирали с магистратура: как избрахте магистратурата/университета? Почти съм сигурна в избора си, но ми е интересен подходът, който хората тук са предприели. 👀

Отговори

Пост: “Някой правил ли е gap year? Не съм сигурен какво искам да уча след 12 клас, но и наще не искат да си взимам пауза. Аз ще опитам да намеря работа и да разбера какво ми е интересно, но ме притеснява ако не успея, че ще изглежда сякаш мързелувам на гърба на родителите си.

Здравей! Не съм правила gap year, но съм около хора, които искаха да го направят и съжаляват, че не са. Аз не бих те съветвала, тъй като това е важно решение, но бих те подтикнала да си зададеш следните въпроси: 1) Какво ще направиш в тази 1 година, за да си сигурен, че ще намериш това, което ти е интересно, 2) Мерките, които ще предприемеш, за да достигнеш до това решение, могат ли да се предприемат сега и все пак да кандидатстваш, 3) Как се чувстваш: в абсолютна безпътица или се колебаеш между нещо и нещо? Препоръчвам тези въпроси, защото аз например открих какво ми харесва едва на третата година от следването си след много стажове и за жалост една година е едновременно много време, но и малко време. Опитай се да говориш с възможно най-много хора - нека те ти споделят за това как са намерили страстта си, какво ги пали и пр. И не забравяй: дори и ако не успееш, а мен това силно ме съмнява, щом си тук, това не е краят на света, дори напротив: от грешните решения се научаваме дори повече, отколкото от правилните си решения. Във всички случаи ако усещаш, че имаш нужда от нещо: почивка, време за професионално ориентиране и пр., не се притеснявай да си го "вземеш". Успех и слушай само сърцето си!