Към поста

Питанка

До хората, които са се преквалифицирали с магистратура: как избрахте магистратурата/университета? Почти съм сигурна в избора си, но ми е интересен подходът, който хората тук са предприели. 👀

10 май 2026 г.

Виж. Имаш интерес към нещо. Проучваш харесва ти записваш, а, ако не ти хареса, проучваш отново или отиваш на почивка 😁.

Цветомир Диков

Развойна дейност на софтуерни продукт(Офицер в БА)

1 отговор

Така е, прав сте, може би прекалено много го мисля 😅

Получи известие за нови отговори

Други отговори на този пост

Аз се преквалифицирах така 🙌 За мен бе важно университета да е максимално близо до сектора, да включва реален опит в компания, преподавателите да са активно работещи, да е разпознаваем и с добро реноме и магистратурата да е по-кратка.

Моника Велкова

Аз не съм се преквалифицирала с магистратурата, а надградих и специализирах с нея. Беше близка до бакалавъра ми, което си има и плюсове, и минуси, но аз съм доволна от избора си. Избрах я заради специалността (точно това, което исках), университета, градът и възможността да надградя знанията си от бакалавъра. Съшо направих добри контакти, което е доста ключово като цяло във всеки етап.

Gergana Ancheva

За съжаление не мога да се включа тук, понеже така и не записах магистратура, но и аз следя какво ще кажат другите 👀

Петя Стоянова