Към поста
До хората, които са се преквалифицирали с магистратура: как избрахте магистратурата/университета? Почти съм сигурна в избора си, но ми е интересен подходът, който хората тук са предприели. 👀
10 май 2026 г.
Аз се преквалифицирах така 🙌 За мен бе важно университета да е максимално близо до сектора, да включва реален опит в компания, преподавателите да са активно работещи, да е разпознаваем и с добро реноме и магистратурата да е по-кратка.
Моника Велкова
Incubation program manager
Получи известие за нови отговори
Други отговори на този пост
Виж. Имаш интерес към нещо. Проучваш харесва ти записваш, а, ако не ти хареса, проучваш отново или отиваш на почивка 😁.
Цветомир Диков
Аз не съм се преквалифицирала с магистратурата, а надградих и специализирах с нея. Беше близка до бакалавъра ми, което си има и плюсове, и минуси, но аз съм доволна от избора си. Избрах я заради специалността (точно това, което исках), университета, градът и възможността да надградя знанията си от бакалавъра. Съшо направих добри контакти, което е доста ключово като цяло във всеки етап.
Gergana Ancheva