Към поста
Здравейте! 😊 Ученичка съм в 10. клас в Търговско-банковата гимназия в София с интерес към финанси, икономика, предприемачество и лидерство. Търся възможности за стаж, практика или инициативи, чрез които да трупам опит. Ще съм благодарна за насоки откъде да започна и какво е най-важно да развивам на този етап. :)
28 април 2026 г.
Предоставя ли гимназията някакви възможности, свързани с вътрешни инициативи, да кажем вътрешноучилищни клубове? Препоръчвам ти да разгледшаш и програмата ABLE Mentor, която свързва ученици с ментори. Насочила ли си се вече какво да учиш след 12-ти клас? ☺️
Gergana Ancheva
Employer Branding Leader | Certified Career Coach
1 отговор
В училище имаме възможност да развиваме учебни банки и фирми, които представяме на панаири. Участвала съм и в Teenovator и ABLE Mentor, откъдето получих много ценни уроци и насоки. Все още не съм се ориентирала напълно какво ще уча след 12. клас, но със сигурност искам да е в сферата на финансите, бизнеса и предприемачеството. Отв
Получи известие за нови отговори
Други отговори на този пост
Много хубаво е, че още отсега търсиш възможности и искаш да се развиваш – това е наистина голям плюс. Според мен на този етап е по-важно да опитваш различни неща и да виждаш кое ти е интересно в реална среда, отколкото да търсиш „правилната“ посока веднага. Дори участие в инициативи, стажове или доброволчество може да ти даде много повече яснота. Ти самата как усещаш – кое от всичките ти интереси те „дърпа“ най-много в момента?
Илияна Петрова