Борислава Манчева
Уча в “Национално търговско-банкова гимназия”
Здравейте! Аз съм Борислава. Мечтая някой ден да имам нещо свое(ресторант, сладкарница или пекарна). През свободното си време обичам да приготвям сладки и тестени изделия. Имам интереси и в сферата на предприемачество. Обичам запознанствата с нови хора, но искам и да подобря своите меки умения. Ходя на народно пеене(това е моят отдушник в забързано и натоварено ежедневие). Обичам също така да чета книги. През свободното си време тичам в кварталния парк, като това ми се отразява не само физически, но и ментално(силно препоръчвам и вие да започнете да бягате, а ако си търсите партньор за бягане, съм на среща). Обичам и походите в планината(като цяло природата). Искам да се развивам личностно, да създавам нови контакти и да помагам на всеки, с каквото мога. Обичам да правя добро.
Питанки
Здравейте! 😊 Ученичка съм в 10. клас в Търговско-банковата гимназия в София с интерес към финанси, икономика, предприемачество и лидерство. Търся възможности за стаж, практика или инициативи, чрез които да трупам опит. Ще съм благодарна за насоки откъде да започна и какво е най-важно да развивам на този етап. :)
Отговори
Най-много ме дърпа комбинацията от няколко неща — да създавам, да решавам реални казуси и в процеса да изграждам контакти с хора, от които мога да уча. А в основата на всичко това е желанието ми да разбирам как се поема отговорност и как се вземат решения — неща, които смятам, че ще ми трябват независимо накъде поема.
В училище имаме възможност да развиваме учебни банки и фирми, които представяме на панаири. Участвала съм и в Teenovator и ABLE Mentor, откъдето получих много ценни уроци и насоки. Все още не съм се ориентирала напълно какво ще уча след 12. клас, но със сигурност искам да е в сферата на финансите, бизнеса и предприемачеството. Отв