Gergana Ancheva
Employer Branding Leader | Certified Career Coach
Питанки
Отговори
Попадна ми това безплатно събитие, което ще е довечера. Може да ти е полезно: https://softuni.bg/trainings/5455/the-it-world-has-changed-discover-the-new-software-career-paths
Да, много съм доволна и от бакалавъра, и магистратурата ми в Англия. Образованието беше на много високо ниво, даде ме сериозна основа откъм знания и методология, също ценни контакти и преживявания :)
Не просто мисля, а съм сигурна. Вече се случва. В доклада на World Economic Forum (Future of Jobs) има конкретни данни и метрики. До 2030 се очаква 92 млн. работни места да изчезнат и 170 млн. нови да бъдат създадени.
Можеш да включиш всичко, но да разделиш по категории, както е в LinkedIn: • Work Experience • Education • Volunteering • Independent projects/initiatives Важен въпрос е, както другите са казали вече, дали е релевантно всичко, но показва разнообразен профил и дейности, което и плюс.
Хмм, може би като ясно се извадят ползите от такава услуга, най-вече финансови такива: ще си намалят ли разходите за маркетинг и реклама, с колко точно, ще се спести ли време и т.н.
Аз не съм се преквалифицирала с магистратурата, а надградих и специализирах с нея. Беше близка до бакалавъра ми, което си има и плюсове, и минуси, но аз съм доволна от избора си. Избрах я заради специалността (точно това, което исках), университета, градът и възможността да надградя знанията си от бакалавъра. Съшо направих добри контакти, което е доста ключово като цяло във всеки етап.
Пост: “Според вас има ли разлика в уменията, на учениците на база типа училище, което завършват?”
Мисля, че по-скоро зависи от самото учебно заведение. Аз лично до 7-ми клас съм била в държавни училища, от 8-ми до 12-ти бях в частна гимназия. Според мен по-скоро е добре се проучва самото училище.
Предоставя ли гимназията някакви възможности, свързани с вътрешни инициативи, да кажем вътрешноучилищни клубове? Препоръчвам ти да разгледшаш и програмата ABLE Mentor, която свързва ученици с ментори. Насочила ли си се вече какво да учиш след 12-ти клас? ☺️
По това, че не спирам да мисля за него, че ми дава усещане за вдъхновение и ентусиазъм, но и правя reality check. Комбинация от чувства и разум 🥰
Да! Хобитата ми ми внасят вдъхновение в живота. Когато ги оставя, веднага усещам промяна и то не към добро.
И аз😕 Последните години само self-help, психология и всичко, свързано с професионални теми. Много е тъжно как всичко друго отиде в категорията ‘непродуктивно’.
Продължение: портфолио кариери • настройвам се психически, че има мащабни промени и ще изисква адаптивност
Ще споделя и аз какво правя, с уточнението, че не мисля, че можем на 100% да сме подготвени, защото нещата са динамични: • чета много по темата от достоверни източници • намирам си проактивно обучения • говоря с различни хора в различни сфери • разширявам уменията си, защото едно от нещата, за които много се говори е ⤵️
Junior позициите се очертава да намаляват, заради навлизането на AI (зависи от сферата, но като обща тенденция). Относно съвети бих казала: • добре оптимизиран LinkedIn profile и + CV и портфолио ако е нужно • освен чрез стандартни кандидатствания, използване на мрежа от контакти • намиране на ментор в сферата