Към поста

Питанка

До хората, които са се преквалифицирали с магистратура: как избрахте магистратурата/университета? Почти съм сигурна в избора си, но ми е интересен подходът, който хората тук са предприели. 👀

8 май 2026 г.

За съжаление не мога да се включа тук, понеже така и не записах магистратура, но и аз следя какво ще кажат другите 👀

Петя Стоянова

Продуктов дизайн

Все още няма отговори. Бъди първият!

Получи известие за нови отговори

Други отговори на този пост

Виж. Имаш интерес към нещо. Проучваш харесва ти записваш, а, ако не ти хареса, проучваш отново или отиваш на почивка 😁.

Цветомир Диков

Аз се преквалифицирах така 🙌 За мен бе важно университета да е максимално близо до сектора, да включва реален опит в компания, преподавателите да са активно работещи, да е разпознаваем и с добро реноме и магистратурата да е по-кратка.

Моника Велкова

Аз не съм се преквалифицирала с магистратурата, а надградих и специализирах с нея. Беше близка до бакалавъра ми, което си има и плюсове, и минуси, но аз съм доволна от избора си. Избрах я заради специалността (точно това, което исках), университета, градът и възможността да надградя знанията си от бакалавъра. Съшо направих добри контакти, което е доста ключово като цяло във всеки етап.

Gergana Ancheva