Христо Бояджиев
Основател Тук-Там
Христо Бояджиев е енергичен бизнес лидер и социален предприемач. Има опит в технологичния бранш като изпълнителен директор на дигитална продуктова агенция Despark, а в предишни роли се е занимавал с финанси, енергетика и консултиране. Съосновател е на сдружение “Тук-Там” и “Академия за Родители”. В момента е посветен на неправителствена дейност. В свободното си време е запален фотограф, пътешественик и планинар. До момента е пътувал до всички 7 континенти, посетил над 50 страни и качил 3.5 континентални първенци като поддържа фотоблог за пътешествията си -- https://inasearchofbalance.com/
Споделянки
Питанки
Чичо Бърни страйкс ъгейн.. https://www.youtube.com/watch?v=VN4b4UCWMKI Идеите му понякога (често?) са твърде леви за моите разбирания, но определено има усет какво вълнува масите. Надали това конкретно ще мине, но се чудя дали подухва нов ветрец или сме се запътили към Блейд Рънър сценарий 🤔
Отговори
През 2009-та ме уволниха от Делойт заедно с други млади кадри заради кризата — бързо си намерих работа като финансов анализатор в енергийния сектор, в една полудържавна структура. Финансите никога не са ми били огромна страст, но криза, нямах много избор, а и българската екосистема не беше развита толкова и генерално нямаше много алтернативи като сега. Заедно с мой колега и приятел отидохме там и уж щяхме да правим цялостна трансформация на тази доста остаряла и неефективна структура под опеката на нашия шеф. Но се смени политическата обстановка и махнаха най-големия директор, оттам и нашия шеф и ние с Крис останахме в небрано лозе. Опитахме се да продадем идеята на новото ръководство няколко месеца, но не покълна идеята. Двама 24-25 годишни лигльовци ще ми реформират държавна структура 😅 Почнахме да стагнираме.. Той бързо си намери работа в Лондон, а аз започнах да ползвам времето да развивам Кариера в България. Защо не? (предшественика на Кошер) и Тук-Там като цяло, а и паралелно да уча за GMAT, за да изкарам магистратура. 2011 заминах за Барселона за една година, което ме изкара от тази лоша траектория. Та поуката тук е като имаш съмнения, пробвай друг подход и не се отказвай веднага. Ако дадеш всичко от себе си и не сработи и той, търси промяна :)
Пост: “Помощ или съвет в намирането на жилище в град Монпелие, Франция”
Привет, струва ми се, че си задала подобен въпрос надолу в Площада :) https://ploshtad.tuk-tam.bg/p/pomosht-namiraneto-kvartira-monpelie
Отдавна не съм баш в тези кръгове, но екосистемата не е голяма :) Може да пробваш неща като: - Pitch2Pitch състезанията - https://www.startupbulgaria.eu/ — голямо събитие с всичко на едно, но чак октомври - CEO Angels club - https://unicorns.bg Има някакво възраждане на хакатоните също (with an AI twist, ъф корс), погледни и такива.
Аз вероятно ще отида също, да. Не съм с билет все още — но сме близки организации и да им драсна и в последния момент се намира обикновено
Зависи каква ти е работната култура — ако имаш здрава етика, вътрешна мотивация, солидни навици, постоянство и тн., то стартъп може да е супер за теб. Но ако още търсиш как да функционираш в работен ритъм, то една малко по-подредена (не независимо голяма) структура може да е безценна
Щом си фен на биографии, препоръчвам Open на Агаси, Creativity Inc на Ed Catmull и Surely You're Joking, Mr. Feynman! на Richard Feynman
Пост: “Би било добре, но какво ще стане с "buddies"?”
Всичко си остава като функционалности — просто нареждаме по друг начин информацията и достъпа до готини неща :)
Радикална трансформация на всяка офисна / knowledge economy работа (и не само). До 5 години ще е драстично, до 10 години неразпознаваемо спрямо сега. Но хората сме адаптивни като жабата във водата, няма да се усеща така отвътре вероятно :)
Гергана добре го каза, но с по-семпла трактовка и от мен — най-лесният начин да грабнеш вниманието на българския бизнес (че и не само) е да покажеш едно от две неща, в този ред: 1. Ще им увеличиш приходите 2. Ще им намалиш разходите (спестяването на време спада към това) Виж .:как:. да го направиш вече е по-пипкавият въпрос :) И най-вече след това реално да се случи. Успех 🚀
Пост: “Като място за срещи/събрания/събития ДА но като читалища твърдо НЕ”
В какъв смисъл като читалища не?
Бакалавъра на секундата. Магистратурата сама по себе си като знание / контакти не бих казал, че ми помогна — но заради нея излязох от тогавашния си фънк и не особено добра траектория. Така че си имаше своите ползи. Вероятно е имало и други начини да се изкарам в друга посока, но това ми дойде тогава, а и има далеч по-лошо неща от година живот в Барселона :)