Моника Симеонова

Лидер Събития на US Alumni Club

9 отговора
3 поста

Driven and ambitious customer experience professional with more than ten years of hospitality and management experience, focused on event planning, customer satisfaction and business development. Talented cross-functional team leader with unique ability to build strong relationships at all levels. Easily creates organizational strategies and delivers high quality results in fast-paced environments, with productivity and optimal bottom-line performance in mind. Passionate about innovative technology, entrepreneurship and constantly adopting new knowledge, skills and tools.

Питанки

#психотерапия Банда, какво за вас е важно да бъде един психотерапевт? Какво най-много бихте искали един такъв професионалист да ви даде? 🤔

Бангаранги, поздравленияя! 🥳🥳 Много емоции, много нещо! 🥰 Според вас как ще се отрази на България идването на Евровизия през 2027-ма? Как си мислите, че ще ни се отрази като видимост, като самочувствие и като бизнес развитие това, което Дара постигна?

Как използвате AI в работата и в ежедневието си? Мислите ли си, че наистина ще замени хората или ще създаде нови професии и позиции? Интересно ми е с каква нагласа сме като цяло в тази промяна 🤖😅

Отговори

Пост: “Бангаранги, поздравленияя! 🥳🥳 Много емоции, много нещо! 🥰 Според вас как ще се отрази на България идването на Евровизия през 2027-ма? Как си мислите, че ще ни се отрази като видимост, като самочувствие и като бизнес развитие това, което Дара постигна?

Хахахха даааа, Деси! Видях аз, че се опитвали да регистрират марката и за кисело мляко, и за хазартни игри, и от какво ли още не, но от Virginia Records казаха, че още от 2023-та са го регистрирали и да не се надяват :D

Пост: “Имате ли понякога от онези дни, в които каквото и да направите – все нещо не се получава и всяка следваща задача е „греда“? 😄 Как се справяте в такива моменти?

Случва ми се понякога и го приемам за кофти период... И в тези периоди просто го давам по-полека. А когато ми дойде power-a - давам с пълна сила :)

Пост: “Бангаранги, поздравленияя! 🥳🥳 Много емоции, много нещо! 🥰 Според вас как ще се отрази на България идването на Евровизия през 2027-ма? Как си мислите, че ще ни се отрази като видимост, като самочувствие и като бизнес развитие това, което Дара постигна?

По това, което вече забелязвам е изключителното вдъхновение сред младите хора. И е толкова хубаво да го наблюдаваме (независимо дали харесваме песента, Дара или формата).. За мен това, което се случва в момента е магия! 😍

Пост: “Как използвате AI в работата и в ежедневието си? Мислите ли си, че наистина ще замени хората или ще създаде нови професии и позиции? Интересно ми е с каква нагласа сме като цяло в тази промяна 🤖😅

Гери, харесва ми тази оптимистична прогноза, важно е да сме адаптивни и да сме гъвкави спрямо променящата се реалност. :) Ице, съгласна съм, че ще е неразпознаваемо, много се вълнувам, въпреки че даже не знам как да си го представя напълно! :)

Пост: “Университетът струваше ли си за вас, кажете честно? С какво реално ви (или не ви) помогна след това?

Бих казала, че бакалавъра ми в Щатите беше единственото място, на което научих адски много. Може в Америка много неща да не са "наред", но едно е със сигурност, образователната им система в университетите е ненадмината (за мен) :)

Пост: “Компаниите се оплакват, че не могат да намерят млади кадри. Същите компании искат 5 години опит за позиция „Junior“. Никой не ти дава шанс без опит. Но опит не можеш да натрупаш без шанс. Последно време се въртя в този омагьосан кръг и няма излизане от него, така че ако някой има съвети, много моля да ги сподели.😭

Много добре разбирам фрустрацията, помня, че и аз бях така - хем нямам опит, хем junior, хем искат млади, хем да са с 10 години опит. Това, което мога да те посъветвам е да се фокусираш върху своите transferrable skills. Това е супер ценно и ако ще сменяш field of work-a, защото няма значение опита ти в какво е, важното е да се види, че имаш желание, амбиция и си показвала силните си skills на други места - в НПО-та, доброволчески организации, в университета (награди, състезания, etc.), в училище. Кои сме ние си лични навсякъде - важното е в CV-то някак да успеем да го покажем :)

Пост: “Търся първа работа и се чудя към какви компании да се насоча...за junior човек кое би било по-подходящо? 🤔

Била съм и в двете - има много какво да си вземеш и от двете. Зависи много и това какъв човек си. Аз бих казала, че човек сам трябва да пробва и да се ориентира, кое е неговото. В различните етапи от живота - също е различно. И +1 за всичко, което @Илия каза :D