Стефани Парашкевова

Стажант | Тук-Там

6 отговора
4 поста

Студент съм във Факултета по математика и информатика към Софийски университет и от скоро имах честта да започна своя стаж по UI/UX дизайн в Тук-Там. По време на следването ми, аз открих своята силна страст към Потребителското изживяване и дизайн и от тогава най-голямото ми желание е да развивам своите знания и умения в тази сфера.

Споделянки

Компаниите се оплакват, че не могат да намерят млади кадри. Същите компании искат 5 години опит за позиция „Junior“. Никой не ти дава шанс без опит. Но опит не можеш да натрупаш без шанс. Последно време се въртя в този омагьосан кръг и няма излизане от него, така че ако някой има съвети, много моля да ги сподели.😭

Питанки

Напоследък забелязвам, че все повече хора, както и мои приятели, които завършват училище, вече не приемат бакалавъра като нещо задължително, както беше преди. За много професии се търсят повече умения и изкарани курсове, отколкото самата диплома. Според вас дали е просто период, който ще отмине, и висшето пак ще стане решаващо?

Отговори

Пост: “Какво закусвате сутрин? От няколко седмици се опитвам да следвам принципа на солената закуска, но са предимно тестени опции (баница, кашкавалка, филийки с масло и шарена сол), което не ми изглежда мега здравословно да започвам с висок набор от въглехидрати. Таа имате ли идея как бих заменила тестените солени закуски с алтернатива?

Най-любимата и практична солена закуска за мен са яйцата, приготвени по всякакъв начин (варени, бъркани, омлет). Към тях може да добавиш зеленчуци или сирене и кашкавал и става много вкусно, леко и здравословно 😁 Ако обичаш авокадо и искаш малко въглехидрати за енергия 💪🏻, силно препоръчвам тост с авокадо и яйце.

Пост: “Предложете ми места за готини разходки около София. Ако може да не са екстремни, без много изкачване, ама да има красиви гледки. Да са подходящи и за куче, което го е страх от стълби.

Миналата събота с приятелка и нейното куче се разходихме по екопътеката до язовир Пасарел и много силно препоръчвам. Гледката от моста там е уникална, а екопътеката е лекичка и приятна и кученцето също беше много доволно 😊 Ии също така нямаше стълби.